В Казачих Лагерях на детсаде, чиновники делают махинации с деньгами
Факти розкрадання бюджетних коштів у особливо великих розмірах при проведенні капітального ремонту дитячого садка «Казка» в селі Козачі Лагері Олешківського району оприлюднили під час круглого столу 24.05.2018, активісти громадських організацій «Народний контроль» та «Козацька варта».
З їхніх слів, йдеться про грубе порушення законодавства, невиконання рішень судів органами місцевого самоврядування на території Козачелагерської сільської ради, підробку документів та фальсифікацію актів виконаних робіт підрядником.
Депутат Козачелагерської сільської ради Наталія Ільїна подала заяву до прокуратури Херсонської області про злочин за фактом внесення неправдивих відомостей до офіційних документів та розкрадання бюджетних коштів під час капремонту зазначеного дитсадка.
З її слів, заяву було подано 20.02.2018 р. за ч. 2 ст. 366 та ч. 5 ст. 191 КК України, однак правопорушення зареєстрували аж 15.03.2018 р. та кваліфікували як нетяжкий злочин, за яким відповідно не будуть проведені слідчі розшукові дії. Незрозуміло, яким чином прокуратура контролює вимоги КПК України щодо внесення відомостей до ЄРДР протягом доби, коментує ситуацію представник «Народного контролю» Валерій Гурківський.
Як з’ясовується, ремонт садка тривав і задовго до цього, і на 80% він вже був готовий до введення в експлуатацію. Однак з незрозумілих розрахунків, сільська рада «заломила» для нібито завершення ремонту ще… майже 10 млн. грн., з яких 4 млн. 119 тис. вже «освоєно». Причому на завершення вартісних робіт були виділені кошти державного, районного та сільського бюджетів, акцентували учасники круглого столу. За їхніми словами, до вчинення протиправних дій причетний сільський голова Гурін, підрядник ПСМНП «Газкотлоспецмонтажналадка» Рудаченко та голова Олешківської райдержадміністрації Кравченко-Скалозуб. А оскільки йдеться про мільйони гривень, то й кваліфікувати та карати за це потрібно суворо, в один голос наполягали представники громадськості. Своїми міркуваннями з цього приводу поділилися голова райради Павло Потоцький, його заступник Костянтин Буганов (на момент початку ремонту він якраз обіймав посаду в. о. голови Олешківської РДА).
Депутат сільради та громадські активісти звернулися до присутнього начальника Цюрупинського відділу Новокаховської місцевої прокуратури Херсонської області Ярослава Яриша, аби слідство велося більш оперативно та неупереджено і експерти перевірили та порівняли документи, які мають явні ознаки підробки.
Зі слів Наталії Ільїної, у документах, які надала сільська рада, депутати виявили завищення фактичних витрат у великих розмірах. Порушення та фальсифікації виявлені у багатьох роботах, запевняють представники сільської громади. Із задокументованої заміни нібито всіх вікон на металопластикові насправді заміна була частковою, бо частина вікон була встановлена раніше. Перевезення обсягів ґрунту екскаватором не відповідає дійсності, бо він не вивозився взагалі. Витрати на відрядження працівників у сумі понад 201,7 тис. грн. теж не підтверджені.
Замінювалися каналізаційні труби, які не могли стати непридатними, бо не є металевими. Тобто кошти просто викинуті на вітер, наголошують козачелагерці. Сотні тисяч гривень «вбухані» в закупівлю кущів для озеленення території. І тут обурює не тільки в кілька разів завищена ціна чагарників, а те, що їх узагалі заборонено висаджувати на території дитячих закладів. Крім того, присутні називали інші факти з ознаками шахрайства в безбожному списуванні коштів. Приміром, у садку й до цього вже був настелений новенький якісний утеплений лінолеум, замість якого підрядник постелив холодний. У «Казці» вже була встановлена нова сантехніка тощо.
Точні розміри збитків можна встановити лише в ході слідства та під час повної та об’єктивної ревізії, яку почали лише через 2 місяці після звернення та поданих документів з фактами зловживань, акцентує Валерій Гурківський.
О. НЕЧИПУРЕНКО
Суд не разрешил исследовать, каким образом обналичивались средства аэропорта "Херсон"
25 июня 2018
Следственный судья Днепровского районного суда Киева Федосеев отказал в удовлетворении ходатайства следователя по особо важным делам второго следственного отдела управления по расследованию уголовных производств следователями органов и процессуального руководства прокуратуры Киева Полевой о временном доступе к документам в рамках уголовного производства в котором фигурируют фиктивные фирмы, на которые выводились средства херсонского аэропорта.
Об этом сказано в определении суда.
В декабре 2017 года ООО «Кей энерджи груп» получила подряд в размере 1 411 563,60 грн на разработку проектно-сметной документации по установке светосигнальной системы ВО-1 на аэродроме «Херсон».
Закупка прошла по безтендерной процедуре.
ООО «Кей енерджи груп» зарегистрировано в Киеве в конце 2016 года.
Первоначально его учредителем был киевский юрист Александр Самойленко. Он так же является руководителем и учредителем десятков различных ООО, часть из которых выставлены на продажу на сайте его юридической фирмы «Легалист».
На этом же сайте за 3000 гривен приобрели ООО «Кей енерджи груп».
Следствие предполагает, что фиктивная фирма, на которую вывели деньги аэропорта «Херсон», их обналичила.
В марте суд давал разрешение на выемку документов в КП Херсонские авиалинии.
Теперь, в ходе досудебного расследования возникла необходимость в исследовании цепи движения денежных средств, их происхождения и дальнейшего перечисления.
Следствие считает, что ряд компаний осуществляли оформления транзитных операций с целью формирования схемного кредита в адрес контрагентов-покупателей (в том числе ООО «Кей Энерджи Групп») с целью уклонения последних от налогообложения и дальнейшего обналичивания денежных средств.
Фактов приобретения вышеупомянутыми обществами товаров / работ / услуг, которые могут быть связаны с услугами, которые в дальнейшем реализуются в адрес ООО «Кей Энерджи Групп» не установлено.
В результате, следственный судья пришел к выводу, что ходатайство обосновано лишь формально, поскольку к нему не было приложено ни одного, должным образом оформленного доказательства в обоснование изложенных следователем доводов, и отказал в доступе.
Новокаховский экс-регионалу Генри Мелконян нарушает
«Бывших регионалов не бывает». Эту фразу, ставшую за последние четыре года крылатой, в полной мере подтвердил некто Генри Мелконян – бизнесмен из Новой Каховки, в пору Януковича пребывавший во фракции Партии регионов Каховского райсовета.
5 мая 2018 года, Генри Мелконян в компании нескольких подручных совершил нападение на местного предпринимателя Георгия Нязяна, причинив ему телесные повреждения.
Во время налета Генри Мелконян лично орудовал бейсбольной битой, а затем произвел несколько выстрелов из пистолета с резиновыми пулями. Что и говорить, методы знакомы! Они пришли прямиком из «лихих девяностых», когда персоны, подобные Мелконяну, были обыкновенными беспредельщиками и бандитами, а позже, вдоволь награбив и «накрышевавшись», занимали теплые места в органах местного самоуправления.
К счастью, инцидент, произошедший в Новой Каховке на одной из АЗС, в подробностях зафиксировала камера наружного наблюдения. Поэтому есть все основания предполагать, что от справедливого возмездия они не уйдут.
Факт уже включен в Единый реестр досудебных расследований, и по нему проводятся соответствующие следственные мероприятия. В итоге за хулиганские действия с отягчающими обстоятельствами новокаховскому «князьку» с замашками гангстера светит от трех до семи лет лишения свободы.
И о хорошем, пусть дети растут умными и выносливыми:
У Скадовську відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських змагань з радіозв’язку на коротких хвилях
19-21 червня 2018 року, у Скадовську комунальним закладом «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради проведено ІІІ (обласний) етап Всеукраїнських відкритих змагань учнівської молоді з радіозв′язку на коротких хвилях.
У змаганнях взяли участь 32 вихованця технічних гуртків області з Білозерського, Генічеського, Голопристанського, Олешківського районів та міста Херсона.
Юні радіоспортсмени області змагалися у 2-х вікових групах (старша, молодша) у 3-х турах змагань: телефонному, телеграфному, телефонному (англійською мовою).
Комментариев нет:
Отправить комментарий