суббота, 4 сентября 2021 г.

У них на уме ресторанный и ларечный бизнес. Новый Устав Херсона 2021. Статут міста


3.09.2021 року, міська рада Херсона 35 голосами ухвалила новий статут.

Перед цим депутати "розглянули" Резолюцію Громадських слухань з принциповими пропозиціями, покликаними усунути неузгодженості. 




Ну як "розглянули" - просто без обговорення 35 голосами підтримали розроблений в надрах патронатної служби проєкт рішення - відхилити 90% пропозицій, прийняти лише три з них, з яких 2 - суто косметичні, а третя стосується почесних громадян, теми може і важливої, але явно не доленосної.  

Ось текст рішення з розгляду резолюції:

"1. Резолюцію громадських слухань з питання обговорення проєкту Статуту Херсонської міської територіальної грмади від 16 липня 2021 року розглянуто.

2. Резолюцію громадських слухань з питання обговорення проєкту Статуту Херсонської міської територіальної громади від 16 липня 2021 року взяти до відома та врахувати у тексті проєкту Статуту Херсонської міської територіальної громади в частині пунктів 18, 22, пункт 29 щодо доповнення пункту 2.1. додатку 7 Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин Херсонскьої міської територіальної громади»)."

обидві друколяпки - з оригінального тексту)

А ось, ці враховані пункти:

"18. До пункту 1 частини 1 статті 6 Додатку № 3 до Статуту «ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ В ХЕРСОНСЬКІЙ МІСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ» в перелік частин громади перед словами «села, міста, району або мікрорайону…» додати слово «селища»."

"22. В частині 2 ст.19 Додатку № 3 до Статуту «ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ В ХЕРСОНСЬКІЙ МІСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ» після слів «за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі,» та перед словами «етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками», додати слово і розділовий знак: « віку,»

"29. - п2.5. Доповнити словами до складу комісії (з відбору кандидатур в почесні громадяни) обов'язково повинні входити представники громадськості з правом голосу з представництвом у кількості 50% від складу комісії."

Перші дві правки суто  коректорські. Навіть не знав, чи їх треба вносити, чи простіше просто кулуарно вказати розробникам на дрібні упущення і виправити прямо в проєкті. Мені соромно, що саме я їх вносив, і в такий спосіб став співучасником.

Я  розглядаю цей статут як ПОРАЗКУ демократії. 

ОСНи залишаються позбавленою повноважень і фінансів іграшкою районних у місті рад, а єдиний наразі ефективний партисипативний механізм - громадські слухання - вихолощенно до простої говорільні під протокол. 

А історична довідка, яка в попередньому статуті була сумнівною, в цьому просто зникла, крім згадки про "колиску" ворожого флоту. 

Найсумнішою виглядає радість колег і лайки "подобається" від депутатів, які на словах резолюцію підтримували, а на ділі мовчки натиснули кнопку "за" її відхилення.

В.Молчанов


Так нивелируется работа как ГР, так и любых общественных организаций, пытающихся взаимодействовать с властью.

Начинаю понимать людей, вышедших из ГР , как не желающих тратить свое время попусту.

Надо предать огласке список депутатов, поддержавших это решение. 

Город должен знать и "героев", и их политсилы (полит проекты).

Громадська Рада при городском голове теряеь смысл своего существования.

Общественность и мнение людей в Херсоне никто не слышит.

Комментариев нет:

Отправить комментарий