Если в крупнейших городах Украины, чиновники опубликуют такие записки по своим городам - страна начнёт меняться!
Міському голові Херсона
Миколаєнку В.В.
СЛУЖБОВА ЗАПИСКА
Від: директора департаменту містобудування та землекористування Херсонської міської ради Жарова М.О.
Суть справи та пропозиція:
На Національному форумі управління будівельними проектами, в якому я брав участь минулого тижня, йшлося про одну з найважливіших проблем будівельної галузі - непублічність містобудівної документації. Зокрема, генеральних планів (в деяких містах вони відсутні), планів зонування території а також детальних планів. Я був здивований, коли дізнався, що навіть в Києві відсутній план зонування території, який ми успішно прийняли напочатку 2015 року.
Заступником Міністра регіонального розвитку наведені вражаючі показники, за якими прозорість містобудівної документації в країні є вкрай низькою та становить лише 24%. Тобто, три чверті документації з планування територій у нас закриті для суспільства, що створює умови для зловживань та корупції як у будівельній галузі так і у сфері земельних відносин.
Мені б хотілося доповісти Вам, що Херсон в цьому плані - суперпрозоре місто, так як вся містобудівна документація: і генеральний план, і план зонування, і детальні плани - в стовідсотковому обсязі представлені на сайті Херсонської міської ради. За що ми не раз були відзначені на Форумі, як позитивний приклад для інших населених пунктів України.
На жаль, навіть відкритість не рятує, коли присутня корупційна складова в діях або бездіяльності ряду депутатів і посадових осіб виконавих органів міської ради, уповноважених або тих, що впливають на прийняття рішень.
Сьогодні наша біда в тому, що до влади в обласному центрі прийшла група людей, зацікавлених виключно в зростанні особистого добробуту за рахунок громади міста. На цю тему у нас з Вами було чимало розмов, але так як реальних зрушень немає, і ситуація з кожним днем погіршується, вважаю, що час залучити до вирішення міських проблем широкі кола громадськості.
Зловживання у земельних відносинах відбуваються відразу в декількох напрямках. Перш за все, це недоотримання міським бюджетом значних коштів за орендовані території. Наведу приклад. Ще в 2010 році у нас була визначена справедлива нормативна грошова оцінка - 213 гр. 1 кв.метр землі.
Але, під час прийняття відповідного рішення міською радою були грубо порушені вимоги законодавства - не дотримано процедуру прийняття регуляторного акта.
Людина, що очолювала на той час земельну комісію - депутат міської ради Тетяна Варущик, власниця юридичного бюро «Канон», яке обслуговує ряд великих місцевих землеорендарів, не могла не розуміти наслідки такого порушення законодавства.
Це порушення призвело до того, що в судовому порядку крупні орендарі оскаржують нову грошову оцінку землі і повернутися до попередньої.
Як наслідок - успішне підприємство «Фабрика», що обслуговується сьогодні юридичним бюро «Канон», займаючи величезну територію, недоплачує до бюджету міста значні суми, поповнюючи кишені махінаторів.
За найскромнішими підрахунками у поточному році місто вже втратило близько 7 млн.грн. Як я Вам доповідав раніше, вважаю такий стан неприпустимим. Чи є сьогодні ще один обласний центр в Україні з базовою нормативною грошовою оцінкою 46 грн за 1 кв. метр землі ?!
Між тим, я неодноразово пропонував прийняти реально обгрунтовану нормативну грошову оцінку землі, підготував проект рішення міської ради, але це питання до сесійної зали не виноситься. Мотивується це тим, що дане рішення зачіпає інтереси деяких депутатів, на чому наполягає Ваш перший заступник пан Козаков, який співпрацює з Варущик ще з часів, коли він керував МКП «Херсонський Водоканал».
Зрозуміло, про людське око він змушений проводити наради з розробки кроків впровадження нової нормативної грошової оцінки землі, але чомусь на них (незрозуміло, в якій ролі?) постійно присутня пані Варущик, давно вже не депутат і не голова земельної комісії, особисто зацікавлена в збереженні сьогоднішньої сміховинної грошової оцінки землі і орендної плати за землю, обчисленої за такою оцінкою.
Іншим зручним засобом збагачення для окремих депутатів - корупціонерів стало керування процесом розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності.
Незважаючи на мої неодноразові пропозиції, досі не затверджено комплексну схему розміщення тимчасових споруд в місті, давно розроблену на замовлення департаменту містобудування та землекористування. Її прийняття всіляко блокується низкою осіб, які звикли ловити рибку в каламутній водиці.
Авжеж, якщо комплексна схема визначить можливі місця розміщення тимчасових споруд, як депутатська комісія з питань промисловості, підприємництва, торгівлі, туризму, транспорту, дорожньої інфраструктури і зв’язку, реклами та сфери послуг, під керівництвом депутата Єгора Устинова, зможе надавати остаточні рекомендації, тобто особисто розпоряджатися установкою кіосків і продовженням документів на них.
Зрозуміло, нечисті на руку ділки користуються відсутністю комплексної схеми у власних інтересах. Ні для кого не секрет, що в місті існує такса на установку кіоску. Депутат Устинов, використовуючи своє головування у комісії, відстоюючи інтереси одного з підприємців наполегливо протягує розміщення відразу 10 нових кіосків на Привокзальній площі, хоча, за існуючими нормативами, там не може бути встановлено більше п'яти.
Як і раніше не вирішується життєво важливе для городян питання міського сміттєзвалища, що блокується депутатами, які наживаються на проблемі утилізації відходів, завдаючи шкоди інтересам сотень тисяч херсонців.
З тією ж метою не виділяються гроші для розробкиу нового, з урахуванням нинішніх реалій, генерального плану Херсона.
Протидіяти знахабнілим махінаторам стає з кожним днем важче, оскільки все більше і більше фактів свідчить про те, що координує їх діяльність та лобіює їх інтереси Ваш перший заступник - пан Козаков, який взяв на себе місію формування депутатської більшості. З його призначенням на посаду, ділки значною мірою активізувалися. Дружина Козакова теж не забарилася скористатися становищем чоловіка, переоформивши в короткий термін пристойний шматок землі в оренду під своїм магазином.
Розуміючи, що формування депутатської більшості є необхідним для вирішення важливих питань життєдіяльності міста, я категорично не згоден з тим, що в ім'я цього нехтуються інтереси громади.
Вважаю, що єдина можливість змінити стан справ - це залучити до підготовки управлінських рішень широкі кола громадськості, здатні примусити користолюбних депутатів і посадових осіб облишити власні інтереси і почати працювати на громаду.
Тим більше, що і серед депутатів міської ради є люди, які по справжньому вболівають за розвиток рідного міста.
Департамент відчуває підтримку комісії з питань містобудування, архітектури, комунальної власності та регулювання земельних відносин.
Впевнений, що маючи обєктивну інформацію і інші депутати міської ради підтримають Вас, шановний Володимире Васильовичу, у намірах навести лад у бюджетній, комунальній, земельній, містобудівній та інших сферах.
Видячи з вищевикладеного:
- прошу особисто Вас, не передоручати іншим особам, вникнути в проблеми галузей, підвідомчих Вашому першому заступникові;
- в зв'язку зі значним матеріальним збитком, завданим місту паном Козаковим, вважаю за доцільне створити спеціальну комісію з виявлення корупційної складової або непрофесіоналізму у його діях;
- з метою обмеження непомірних депутатських апетитів у використанні власності громади, пропоную створити громадський комітет, діяльність якого слід висвітлювати усіма доступними засобами.
Сподіваюся що Ви спроможні виступити проти корупції в міській раді та готовий надавати Вам всебічну допомогу.
========
Начали пожирать друг друга, такой коммент добавили Жарову (его отец возглавлял областное управление антимонопольного комитета. Кастовость чиновников у нас?).
Андрей Фролов:
Жаров такой же преступник и вор, как указанные им герои.
Да, ларьки на привокзалке, на ул институтской это преступление перед городом, но как Жаров объяснит проведенную им проверку незаконного увеличения кафе Зефир в парковой зоне на землях рекреационного назначения (Приднепровский парк, возле пляжа Лилея, которыё 15 лет не могут вернуть в собственность города. Хотя есть все решения судов.), без выделения земли и без прохождения обязательной экспертизы Геокадастра?
Жаров и его сотрудники вышли с проверкой год назад, имея на руках свидетельство на право собственности на Зефир площадью 247 кв метров, увидели там строение 500 кв метров, уже в парке и не отразили это в акте. Как Жаров это объяснит?
Комментариев нет:
Отправить комментарий