пятница, 19 марта 2021 г.

Эксперты офиса Совета Европы - учат херсонцев по Уставу города и школьному бюджету (общественному) 2021


Обмен опытом и рекомендации



18 березня 2021 року, відбулося перше засідання робочої групи з підготовки Положення про шкільний громадський бюджет під головуванням секретаря міської ради Галини Лугової та за участю експертів Офісу Ради Європи в Україні, в.о начальника управління освіти, членів Міського учнівського парламенту, педагогів та представників громадського сектору.

Створення шкільного громадського бюджету було ініційоване міським головою Колихаєвим, як відповідь на звернення шкільних лідерів щодо їх бажання брати участь у житті міста.

На робочій групі експерти Офісу Ради Європи в Україні презентували модель функціонування шкільного громадського бюджету, яка була впроваджена в інших містах України.

Відбулося активне її обговорення. Було вирішено напрацьовувати місцеві пропозиції щодо цього питання.

«Наше завдання дати зрозуміти учнівській молоді, що таке самоврядування.

Я переконана – подібні інструменти допоможуть школярам сформувати уявлення про бюджет та про можливість реалізаці корисних справ для школи й міста. Вони вчитимуться бути свідомими громадянами», - зауважила Галина Лугова.

За результатами діяльності робочої групи буде розроблений проєкт рішення міської ради Про порядок громадського шкільного бюджету, завдяки якому учні зможуть реалізовувати проєкти щодо вдосконалення навчального процесу, благоустрою школи, інфраструктури тощо.

Фінансування реалізації проєктів-переможців буде відбуватися коштом Херсонської міської ради в межах затверджених асигнувань.




Також відбулося перше засідання робочої групи з розробки Статуту Херсонської міської територіальної громади під головуванням секретаря міської ради Галини Лугової та за участю експертів Офісу Ради Європи в Україні, представників органів місцевого самоврядування, громадського сектору, старост.

Під час засідання робочої групи експерти Офісу Ради Європи в Україні зробили аналіз чинного Статуту та оголосили свої рекомендації щодо його покращення.


Передбачається, що в новій редакції Статуту будуть визначені загальні засади та принципи планування та розвитку громади, охорона довкілля та громадські простори, участь дітей та молоді у місцевому самоврядуванні, участь жителів у розподілі коштів бюджету, загальні вимоги до сайту та інформації, що розміщується в ньому та інше.

Окрім того, у ньому будуть передбачені наступні інструменти громадської участі: громадські слухання, громадські експертизи, звіти депутатів та міського голови, електронні петиції, статут громади, консультації з громадськістю, загальні збори громадян, місцева ініціатива.

Заплановано, що робочою групою буде напрацьовано зміни до Статуту з усіма положення та із залученням громади управління містом.

Орієнтовно 1 червня буде запропоновано проєкт нової редакції Статуту міському голові.

Комментариев нет:

Отправить комментарий